Kategorie

Gwarancja jakości

Wabik feromonowy wabiący szkodnika Tuta Absoluta 20szt Powiększ do pełnego rozmiaru

Wabik feromonowy wabiący szkodnika Tuta Absoluta 20szt

Skośnik pomidorowy (Tuta absoluta )

Pożywieniem, umożliwiającym niezakłócony rozwój skośnika pomidorowego, są rośliny z rodziny psiankowate (Solanaceae) spośród uprawnych głównie: pomidor, ziemniak, bakłażan, papryka, ale szkodnik żeruje także na tych dziko rosnących: daturze, psiance czy kolcowoju.

Więcej szczegółów

96,00 zł

Skośnik pomidorowy (Tuta absoluta )

Pożywieniem, umożliwiającym niezakłócony rozwój skośnika pomidorowego, są rośliny z rodziny psiankowate (Solanaceae) spośród uprawnych głównie: pomidor, ziemniak, bakłażan, papryka, ale szkodnik żeruje także na tych dziko rosnących: daturze, psiance czy kolcowoju. Dorosły osobnik to szarobrązowy motyl o długości 5−6 mm i szarych, pokrytych srebrnymi łuskami skrzydłach o rozpiętości 10 mm. Z niewielkich, 2–3-mm jaj, składanych licznie na nadziemnych częściach roślin żywicielskich, wylęgają się gąsienice – początkowo żółtawe, z czasem zieleniejące, z ciemną smugą na grzbietowej stronie. Osiągają one długość do 9 mm. Jasnobrązowa poczwarka mierzy do 7 mm. Rozwój jednego pokolenia trwa 24–38 dni, w zależności od temperatury otoczenia (im cieplej, tym rozwój następuje szybciej). Graniczną temperaturą aktywności owada jest 9°C.

Monitorować można szkodnika pomidorowego we wczesnym stadium uprawy za pomocą pułapki feromonowej która , pozwala obserwować populację tuta absoluta.

Pułapki przywabiają tylko osobniki męskie skośnika pomidorowego. Inne używane są do odławiania szkodnika. Pułapki do masowego odławiania nie powinny być stosowane w tym samym czasie, co pułapki feromonowe. Najczęściej stosuje się 4 pułapki do monitorowania na 1ha.

Cena dotyczy 20szt  wabik feromonowy działa 8tyg.

Super Promocja 96zł za 20szt co daję 4,80zł za 1szt.

Zobacz inne nasiona i produkty ogrodnicze z tej kategorii:

Poprzednie
Następne